Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USA

Opublikowano: 13.04.2019 r.

Autor: Robert Stiller

Rozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne również dla małych i średnich firm.

Czy wiesz, że…
możesz swoją dotychczasową działalność gospodarczą przenieść do Delaware w ciągu jednego dnia?
W przypadku przenoszenia działalności gospodarczej procedura jest szybka i niekosztowna.
Tego samego dnia firma składa wniosek o wykreślenie jej z polskiego rejestru z powodu zmiany siedziby oraz wniosek o wpis firmy do rejestru spółek stanu Delaware pod tą samą nazwą np. PPUH Wartex Józef Kowalski LLC.
Co zyskujemy?
1. natychmiastową, pełną ochronę od odpowiedzialności za zobowiązania firmy (spółka LLC to hybryda jednoosobowej działalności gospodarczej z ograniczoną odpowiedzialnością)
2. brak obowiązku prowadzenia księgowości,
3. brak obowiązku ZUS,
4. ochronę przez instytucjami kontrolującymi i obowiązkami sprawozdawczymi,
5. ochronę przed „niechcianą” korespondencją i kontaktami – adres siedziby firmy jest adresem amerykańskim,
6. ochrona przed pozwami – w większości przypadków firma musi być pozywana przed sądem w USA,
7. brak opodatkowania w USA oraz opodatkowanie deklarowanego dochodu w Polsce (brak możliwości weryfikacji zadeklarowanej kwoty dochodu przez polski urząd skarbowy),
8. prestiż przynależny firmom amerykańskim.

Staten Island Ferry

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USARozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne (...)
Czy wiesz, że… Delaware LLC pozwoli Ci samodzielnie ustalić wysokość płaconego podatku?Oświadczenie udziałowca o wysokości osiągniętego zysku jest praktycznie nie do podważenia.
Co zrobić z trupem? Jak uniknąć odpowiedzialności za niezłożenie sprawozdań z działalności?Niewywiązanie się z tego obowiązku grozi karami grzywny a nawet sprawą karną z obu stron. Szczególnie agresywne potrafią być urzędy skarbowe (...)
Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę z Polski do USA i stać się amerykańskim przedsiębiorcą?W sytuacji radykalnego pogorszenia warunków prowadzenia biznesu w Polsce, wzrostu kosztów i jeszcze większego wzrostu ryzyka, należy rozważyć (...)