Inwigilacja kont bankowych. Jak się chronić przed ministerialnym intruzem?

Opublikowano: 22.08.2017 r.

Autor: Robert Stiller

Szyte na miarę strategie dywersyfikujące ryzyko biznesowe, spółki akcyjne i LLC w bezpiecznej i stabilnej jurysdykcji, doradztwo na fundamencie ponad 20-letniego doświadczenia. To wszytsko czego potrzebuje osaczony polski przedsiębiorca.

Czy wiesz, że…
od przyszłego roku w Ministerstwie Finansów powstanie specjalna komórka założona z 40 pracowników zajmujących się inwigilacją kont firmowych?
Ich oficjalnym zadaniem będzie wychwytywanie oszustów podatkowych. Celów niejawnych możemy się tylko domyślać.
Komórka jeszcze nie zaczęła działać, jeszcze nie zebrała informacji, ale JUŻ WIE ile kont zablokuje rocznie. I ma ich być ok. 5.000 czyli 15 razy więcej niż obecnie! Skoro znamy ustalony przez Ministra Finansów limit do „wyrobienia” przez urzędników oraz ich gorliwość do wypełniania powierzonych zadań, szczególną troskę (finansową) władz wobec wiernej służby, należy się spodziewać realizacji strategii „oszust, nie oszust, głowa się liczy!”.
Jeśli jeszcze weźmie się pod uwagę, że blokada będzie stosowana przez 72 godziny z możliwością (a możliwości są przecież po to by z nich korzystać) przedłużenia do TRZECH MIESIĘCY(!), to oznacza to, że jest to zabójcza broń, która może być wykorzystywana do likwidacji „niepożądanych” firm.
Czy można temu zaradzić?
Można.
Przenosząc główne aktywa swej firmy za granicę, zakładając nierezydentny rachunek w banku w znaczny sposób zwiększysz bezpieczeństwo swojej firmy i osobiste.
Szyte na miarę strategie dywersyfikujące ryzyko biznesowe, spółki akcyjne i LLC w bezpiecznej i stabilnej jurysdykcji, doradztwo na fundamencie ponad 20-letniego doświadczenia.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USARozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne (...)
Delaware jak dwa Londyny…Przedsiębiorców posiadających spółki na wyspach brytyjskich, wobec nieuchronnego „brexitu”, zapraszamy do przeprowadzki do Delaware.
Czy wiesz, że… spółka LLC uchroni Twoją firmę przed konfiskatą majątku?Przeniesienie głównych aktywów do spółki zagranicznej, w tym udziałów w polskim biznesie, skutecznie eliminuje, a przynajmniej znacznie (...)
Jak sprzedawać online bez VAT?Jednakże jeden prosty zabieg powoduje, że wydawca może sprzedawać globalnie swe produkty bez VAT i podatku od sprzedaży.