Jak sprzedawać online bez VAT?

Opublikowano: 23.08.2017 r.

Autor: Robert Stiller

Jednakże jeden prosty zabieg powoduje, że wydawca może sprzedawać globalnie swe produkty bez VAT i podatku od sprzedaży.

Czy wiesz, że…
spółka w Delaware idealnie nadaje się na prowadzenie biznesu polegającego na sprzedaży produktów online? W szczególności nadają się do tego wszelkie produkty przesyłane drogą mailową lub pobierane z Internetu. Mogą to być książki, gry, dostęp do informacji w Internecie. Cokolwiek.
Zawsze dziwiły nas narzekania np. wydawców książek, że ich wersje elektroniczne są opodatkowane stawką podstawową, kiedy ich odpowiednik papierowy stawką zaledwie 5% a nie tak dawno nawet 0%.
W oczywisty sposób ogranicza to rozwój branży. Problem zauważyła, i Komisja Europejska, i poszczególne kraje, ale scysja na linii Czechy – KE uniemożliwiła, jak dotąd, zawarcie jakiegokolwiek kompromisu.
Jednakże jeden prosty zabieg powoduje, że wydawca może sprzedawać globalnie swe produkty bez VAT i podatku od sprzedaży. Wystarczy, że sprzedażą książek czy gier zajmie się spółka z Delaware, gdzie nie istnieje ani podatek VAT, ani podatek od sprzedaży (sales tax).
I już…
A rachunek? A rachunek jest prosty: koszty utrzymania spółki vs. oszczędności na podatku VAT.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USARozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne (...)