Delaware jak dwa Londyny…

Opublikowano: 16.07.2017 r.

Autor: Robert Stiller

Przedsiębiorców posiadających spółki na wyspach brytyjskich, wobec nieuchronnego „brexitu”, zapraszamy do przeprowadzki do Delaware.

Sprawdza się powiedzenie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Europejskie media podając powierzchnię oderwanego lodowca szelfowego na Antarktydzie posługują się jednostką miary powierzchni o nazwie „Londyn” I tak, ich zdaniem, góra lodowa ma powierzchnię dwóch londynów.
Media amerykańskie (Bloomberg Businessweek) posługują się miarą „Delaware”.
A powierzchnia oderwanego lodowca wynosi 1 delaware.
Wniosek z tego prosty.
Delaware = dwa Londyny.
Przedsiębiorców posiadających spółki na wyspach brytyjskich, wobec nieuchronnego „brexitu”, zapraszamy do przeprowadzki do Delaware.

rysunek: Bloomberg Businessweek, , July 17, 2017

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USARozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne (...)
Co zrobić z trupem? Jak uniknąć odpowiedzialności za niezłożenie sprawozdań z działalności?Niewywiązanie się z tego obowiązku grozi karami grzywny a nawet sprawą karną z obu stron. Szczególnie agresywne potrafią być urzędy skarbowe (...)
Nie płać pod stołem!Spółka LLC prawa stanu Delaware jest doskonałym narzędziem pozwalającym na wypłacanie motywacyjnej części wynagrodzenia z pominięciem obowiązków (...)