Fundacja lub stowarzyszenie. Polska? Dlaczego nie Delaware?

Opublikowano: 20.08.2017 r.

Autor: Robert Stiller

Zakładając stowarzyszenie lub fundację w Polsce napotykamy na szereg niedogodności. Jeśli tylko jesteśmy w stanie zrezygnować ze statusu OPP, załóżmy je lepiej za granicą.

Czy wiesz, że…
w stanie Delaware możesz bez problemu zarejestrować fundację lub stowarzyszenie np. w formie spółki akcyjnej?
Masz problemy z zatwierdzeniem statutu, nie chcesz by państwo nadzorowało twoją fundację czy działalność stowarzyszenia? Załóż je z nami a zobaczysz, że ingerencja w Twoją organizację ze strony państwa będzie niemożliwa.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USARozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne (...)
Czy wiesz, że… spółka Delaware ułatwia emigrację do USA?Uzyskanie tymczasowych wiz zatrudnieniowych np. L (transfer w ramach firmy międzynarodowej), E-1 (handlowiec traktatowy), L-2 (inwestor (...)
Czy wiesz, że… spółkę akcyjną (Inc.) z kapitałem akcyjnym 4,0 mln zł możesz założyć tego samego dnia już za 5 tys. zł?Rejestracja spółki akcyjnej prawa ppolskiego to istny koszmar. Taką spółkę w USA zarejestrujesz jednego dnia za 5.000,- złotych.
Imigracja biznesowa w zasięgu ręki (i portfela)Jak niewiele potrzeba, by z biznesowego piekła, jakim jest Polska, przenieść się do normalności.