Czy wiesz, że… delawarska spółka LLC pozwoli Ci ustalić samodzielnie termin płatności podatku?

Opublikowano: 18.03.2017 r.

Autor: Robert Stiller

Data pojawienia się zysku w spółce LLC jest nie do ustalenia przez organy podatkowe w Polsce.

Czy wiesz, że…
spółka LLC prawa stanu Delaware (U.S.A.) pozwoli Ci ustalić samodzielnie termin płatności podatku?
Spółka typu LLC (Limited Liability Company) to hybryda spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki cywilnej/działalności gospodarczej.

Wilmington, Delaware

Z punktu widzenia prawa podatkowego jest traktowana jako transparentna tzn. nie podlega opodatkowaniu na poziomie korporacyjnym (disregarded entity). Dochody spółki opodatkowane są na poziomie udziałowca/ów. Oznacza to w praktyce, że dopiero transfer zysku na nasze prywatne konto w Polsce powoduje powstanie obowiązku podatkowego. Data pojawienia się zysku w spółce jest nie do ustalenia przez organy podatkowe. Po pierwsze, prawo stanu Delaware nie nakłada na spółkę sprecyzowanych obowiązków dotyczących dokumentacji księgowej, po drugie, spółka działa poza jurysdykcją polskiego prawa. Tym samym możemy uzyskać wymierne korzyści z odroczenia terminu obowiązku podatkowego.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USARozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne (...)
W-8BEN – instrukcja wypełnienia certyfikatu.IRS - amerykański urząd podatkowy wymaga złożenia formularza W-8BEN (lub W-8BEN-E w przypadku firm) przez osoby osiągające dochody w USA.
SS-4 (wniosek o nadanie numeru EIN) – instrukcja wypełnieniaPoradnik jak poprawnie wypełnić formularz SS-4 dla spółki LLC (disregarded entity), będącej własnością zagranicznego inwestora.
Czy likwidacja spółki LLC to dobry pomysł?Podjęta pochopnie decyzja o likwidacji spółki może zrujnować nam życie. Zanim ją zlikwidujemy powinniśmy dokładnie przeanalizować wynikające z (...)