Nie płać pod stołem!

Opublikowano: 15.04.2019 r.

Autor: Robert Stiller

Spółka LLC prawa stanu Delaware jest doskonałym narzędziem pozwalającym na wypłacanie motywacyjnej części wynagrodzenia z pominięciem obowiązków ciążących na polskich (i europejskich) firmach.

Nierejestrowane wypłacanie wynagrodzeń jest nielegalne i niesie za sobą poważne ryzyko narażenia się na odpowiedzialność karną i cywilną.
Urząd Skarbowy, ZUS, Państwowa Inspekcja Pracy a w konsekwencji sądy potrafią bezwzględnie egzekwować przepisy prawa, nierzadko samemu te prawo łamiąc.
Każdy pracownik, który otrzymał w ten sposób wynagrodzenie, w razie najmniejszego konfliktu z pracodawcą, jest groźnym dla przedsiębiorcy i wiarygodnym dla urzędów świadkiem.
Czy da się legalnie wypłacić wynagrodzenie (a właściwie jego część) bez kosztownych formalności i unikając płacenia składek na ubezpieczenie społeczne?
Oszczędzając i nie ponosząc ryzyka? Da się!

Cissarz Consulting Inc.

Czy wiesz, że…
spółka LLC prawa stanu Delaware jest doskonałym narzędziem pozwalającym na wypłacanie motywacyjnej części wynagrodzenia z pominięciem obowiązków ciążących na polskich (i europejskich) firmach?
Spółka LLC może płacić wynagrodzenie komukolwiek, w jakiejkolwiek wysokości, za cokolwiek. Jeśli tylko nasz pracownik nie świadczy pracy w USA, nie ma w obowiązku pobierania jakichkolwiek zaliczek na podatek dochodowy ani składek na ubezpieczenie społeczne.
Świadczenia te nie podlegają polskiemu ani europejskiemu prawodawstwu.
Można je legalnie i oficjalnie wypłacać pracownikom w Polsce pod dobrze przemyślanym tytułem.
Wynagrodzenia te, jakkolwiek nie podlegają oskładkowaniu ZUS (oszczędność) to podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Jednakże do zapłaty tego podatku zobowiązany nie jest wypłacający (wspomniany brak podstawy prawnej, by uczynić ze spółki amerykańskiej płatnika polskiego podatku dochodowego) a pracownik, którego obowiązkiem jest uwzględnić otrzymane wynagrodzenie w zeznaniu rocznym PIT.
A pracodawca unika kosztów związanych z obliczaniem i poborem zaliczek na podatek, obowiązkiem składania deklaracji i odprowadzania pobranych kwot.
Ewentualne niedochowanie przez pracownika obowiązku ujawnienia otrzymanych świadczeń w żaden sposób nie obciąża spółki LLC.
Po co płacić pod stołem i ryzykować, skoro za niewielką kwotę można legalnie płacić z pominięciem jakichkolwiek polskich przepisów związanych z wynagrodzeniami?
A to nie jedyna zaleta delawarskiej spółki LLC.

Tagi: ,
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USARozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne (...)
285.000 spółek pod jednym adresemPojęcie "spółka z Delaware" potrafi rozpalić umysły domorosłych ekspertów do czerwoności. Ile w tych teoriach prawdy?
15 kwietnia mija termin złożenia deklaracji podatkowych od firmZlekceważenie tego obowiązku wiąże się z dotkliwą karą finansową w wysokości $25,000.00.
SS-4 (wniosek o nadanie numeru EIN) – instrukcja wypełnieniaPoradnik jak poprawnie wypełnić formularz SS-4 dla spółki LLC (disregarded entity), będącej własnością zagranicznego inwestora.