Czy wiesz, że… spółkę akcyjną (Inc.) z kapitałem akcyjnym 4,0 mln zł możesz założyć tego samego dnia już za 5 tys. zł?

Opublikowano: 29.03.2017 r.

Autor: Robert Stiller

Rejestracja spółki akcyjnej prawa ppolskiego to istny koszmar. Taką spółkę w USA zarejestrujesz jednego dnia za 5.000,- złotych.

Czy wiesz, że…
spółkę akcyjną (Inc.) prawa stanu Delaware (U.S.A.) z kapitałem akcyjnym 4,0 mln zł (1,0 mln USD) możesz założyć tego samego dnia już za
5.000 zł, bez wnoszenia wkładu na pokrycie kapitału akcyjnego,
kiedy założenie polskiej spółki akcyjnej z podobnym kapitałem to koszt powyżej 30.000 zł (taksa notarialna + pcc) i konieczność pokrycia przynajmniej ¼ kapitału przed jej rejestracją?
Oraz wielotygodniowy okres oczekiwania na wpis do rejestru.
Ponadto w polskiej spółce akcyjnej musisz ustanowić Radę Nadzorczą, w spółce akcyjnej prawa Delaware nie jest to obligatoryjne.
Polska spółka akcyjna musi sporządzać coroczne sprawozdanie finansowe i poddawać je badaniu audytora, składać do jawnych akt rejestru handlowego i publikować je w Monitorze Sądowym.
Spółka akcyjna prawa stanu Delaware chroni Cię zarówno przed kosztownymi procedurami jak i koniecznością ujawniania konkurencji wrażliwych danych finansowych twojej firmy dopóki pozostaje spółką prywatną (niepubliczną).
Przy czym daje takie same korzyści jak polska spółka akcyjna. Może być uczestnikiem obrotu gospodarczego w dowolnym kraju świata, może być notowana na zagranicznych giełdach (w tym np. polskiej NewConnect).
I, paradoksalnie, przy mniejszych rygorach rejestrowych, zapewnia większy prestiż.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USARozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne (...)
Jak opóźnić powstanie zobowiązania podatkowego w spółce kapitałowej?Wykorzystując spółkę LLC (Delaware) możemy odroczyć powstanie zobowiązania podatkowego.
Czy wiesz, że… roczny koszt utrzymania spółki LLC wraz z doradztwem wynosi zaledwie 1,000 USD?Za 1,300 dolarów klient Cissarz Consulting Inc. zyskuje anonimowość i silną ochronę przed roszczeniami ewentualnych wierzycieli.
Czy wiesz, że… spółki z Delaware nie muszą składać sprawozdania finansowego do rejestru?Spółki zarejestrowane w Delaware, nawet akcyjne, nie muszą składać sprawozdań finansowych w rejestrze. Konkurencja nie dostanie prezentu.