Czy wiesz, że… Delaware LLC pozwoli Ci samodzielnie ustalić wysokość płaconego podatku?

Opublikowano: 21.03.2017 r.

Autor: Robert Stiller

Oświadczenie udziałowca o wysokości osiągniętego zysku jest praktycznie nie do podważenia.

Czy wiesz, że…
Spółka LLC prawa stanu Delaware (U.S.A.) pozwoli Ci
samodzielnie ustalić wysokość płaconego podatku?
Jak już wcześniej zaznaczaliśmy, spółka typu LLC (Limited Liability Company) to hybryda spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki cywilnej/działalności gospodarczej.
Z punktu widzenia prawa podatkowego jest traktowana jako transparentna tzn. nie podlega opodatkowaniu (disregarded entity). Dalej jednak zachowuje swą odrębność (osobowość prawną) od swych udziałowców. Jest osobą prawną prawa stanu Delaware, podlegającą lokalnej jurysdykcji. Dochody spółki opodatkowane są na poziomie udziałowca/ów. Problem jednak w tym (nie dla nas!), że urząd skarbowy nie jest wstanie zweryfikować prawidłowości ustalenia podstawy opodatkowania bo nie ma instrumentów pozwalających na przeprowadzenie w spółce kontroli. Powoduje to, że oświadczenie udziałowca o wysokości osiągniętego zysku jest praktycznie nie do podważenia.
Informacja ta dotyczy stanu prawnego, nie ma w żadnym wypadku charakteru zachęty do naruszania przepisów prawa.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USARozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne (...)
Delaware jak dwa Londyny…Przedsiębiorców posiadających spółki na wyspach brytyjskich, wobec nieuchronnego „brexitu”, zapraszamy do przeprowadzki do Delaware.
Czy wiesz, że… spółkę akcyjną (Inc.) z kapitałem akcyjnym 4,0 mln zł możesz założyć tego samego dnia już za 5 tys. zł?Rejestracja spółki akcyjnej prawa ppolskiego to istny koszmar. Taką spółkę w USA zarejestrujesz jednego dnia za 5.000,- złotych.
Pan na poczcie. Jak skutecznie bronić się przed niechcianą korespondencją urzędową?Ile to razy byliśmy stawiani w niekomfortowej sytuacji, kiedy listonosz wręczał nam pismo, którego wolelibyśmy nigdy nie otrzymać? Czy da się (...)