Czy wiesz, że… spółka LLC umożliwia, zgodne z prawem, wypłacanie wynagrodzeń bez ZUS i PIT-4

Opublikowano: 18.05.2017 r.

Autor: Robert Stiller

Bez ZUS, bez deklaracji podatkowych, bez biurokracji...

Czy wiesz, że…
spółka prawa stanu Delaware (U.S.A.) umożliwia, zgodne z prawem, wypłacanie wynagrodzenia pracownikom bez obciążania go składkami ZUS i pobierania zaliczki na podatek dochodowy?
Całość bądź część wynagrodzenia (np. premie lub kwoty przekraczające ustawowe minimum) wypłacanego pracownikowi przez spółkę z Delaware nie podlega obowiązkowi opłacania składek w polskim ZUS.
Spółka prawa Delaware nie jest również zobowiązana do pobierania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT-4, PIT-11).
Pracownik sam rozlicza się z osiągniętego dochodu w zeznaniu rocznym w oparciu o zadeklarowany dochód uzyskany z tego źródła (wynagrodzenie uzyskane od zagranicznych podmiotów).
Rozwiązanie takie to idealny instrument do finansowego motywowania pracowników bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Tagi: , ,
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USARozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne (...)
Czy wiesz, że… spółkę akcyjną (Inc.) z kapitałem akcyjnym 4,0 mln zł możesz założyć tego samego dnia już za 5 tys. zł?Rejestracja spółki akcyjnej prawa ppolskiego to istny koszmar. Taką spółkę w USA zarejestrujesz jednego dnia za 5.000,- złotych.
15 kwietnia mija termin złożenia deklaracji podatkowych od firmZlekceważenie tego obowiązku wiąże się z dotkliwą karą finansową w wysokości $25,000.00.