Czy wiesz, że… spółka LLC doskonale nadaje się do ochrony aktywów?

Opublikowano: 18.06.2017 r.

Autor: Robert Stiller

Jak nie stracić dorobku całego życia.

Czy wiesz, że…
spółka LLC doskonale nadaje się do ochrony aktywów oraz zarządzania nimi?
Aktywa, które kupiliśmy lub przenieśliśmy na spółkę zostają wyłączone z naszego majątku osobistego lub firmowego. Tym samym nie podlegają nie tylko lokalnej jurysdykcji kraju w którym mieszkamy, ale także są zabezpieczone przed roszczeniami osób trzecich, kierowanymi pod naszym czy naszej firmy adresem..
Jak z nich korzystać? Sposobów jest wiele. Najem, dzierżawa, użyczenie…
Również sprzedaż większości aktywów odbywa się bez wiedzy osób postronnych i kosztów związanych z transferem (np. polski podatek od czynności cywilno-prawnych).
Chronionymi w ten sposób aktywami mogą być nie tylko nieruchomości, samoloty, jachty czy drogie samochody. W spółce LLC można lokować także gotówkę, udziały, obligacje, prawa niematerialne np. patenty czy know-how i tak dalej.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USARozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne (...)
Jak sprzedawać online bez VAT?Jednakże jeden prosty zabieg powoduje, że wydawca może sprzedawać globalnie swe produkty bez VAT i podatku od sprzedaży.
Co zrobić z trupem? Jak uniknąć odpowiedzialności za niezłożenie sprawozdań z działalności?Niewywiązanie się z tego obowiązku grozi karami grzywny a nawet sprawą karną z obu stron. Szczególnie agresywne potrafią być urzędy skarbowe (...)
15 kwietnia mija termin złożenia deklaracji podatkowych od firmZlekceważenie tego obowiązku wiąże się z dotkliwą karą finansową w wysokości $25,000.00.