15 kwietnia mija termin złożenia deklaracji podatkowych od firm

Opublikowano: 15.02.2021 r.

Autor: Robert Stiller

Zlekceważenie tego obowiązku wiąże się z dotkliwą karą finansową w wysokości $25,000.00.

Inaczej niż w minionym roku, IRS nie przedłużył terminu złożenia deklaracji podatkowych i przypada on, tradycyjnie, na 15 kwietnia.

Spółki akcyjne (korporacje, Inc.) są zobowiązane do złożenia sprawozdania 1120 (podatek dochodowy federalny) oraz odpowiedniej deklaracji dotyczącej podatku dochodowego od firm, w stanach gdzie taki podatek istnieje.

Spółki LLC, jednoosobowe, transparentne podatkowo, których członek (właściciel) nie jest amerykańskim rezydentem podatkowym i które nie generowały dochodu z rynku amerykańskiego, muszą złożyć deklarację podatkową 1120 pro forma. Jest ona neutralna podatkowo. Służy jedynie celom informacyjnym a przychód nie podlega opodatkowaniu, ani federalnym, ani stanowym podatkiem dochodowym.

Ponadto spółki, które kontrolowane są przynajmniej w 25% przez podmioty zagraniczne, zobowiązane są złożyć sprawozdanie 5472. Dotyczy to zarówno spółek akcyjnych, jak i LLC.
Zlekceważenie tego obowiązku wiąże się z dotkliwą karą finansową w wysokości $25,000.00.

Dla swych Klientów, Cissarz Consulting Inc. przygotowała wzory i instrukcje pozwalające wypełnić obie deklaracje.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USARozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne (...)
Czy wiesz, że… spółki z Delaware nie muszą składać sprawozdania finansowego do rejestru?Spółki zarejestrowane w Delaware, nawet akcyjne, nie muszą składać sprawozdań finansowych w rejestrze. Konkurencja nie dostanie prezentu.
W-8BEN – instrukcja wypełnienia certyfikatu.IRS - amerykański urząd podatkowy wymaga złożenia formularza W-8BEN (lub W-8BEN-E w przypadku firm) przez osoby osiągające dochody w USA.