Jak skorzystać z pomocy Small Business Administration?

Opublikowano: 27.08.2017 r.

Autor: Robert Stiller

Small Business Administration zapewnia znaczące wsparcie finansowe i eksperckie dla małego biznesu.

Czy wiesz, że…
spółka w Delaware, nie ma znaczenia czy LLC czy też Inc., również będąca własnością obcokrajowca i przez niego zarządzana, może skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej agencji rządowej – U.S. Small Business Administration?
Agencja oferuje finansowanie, realizowane najczęściej za pośrednictwem współpracujących z SBA kredytodawców a także udziela wsparcia związanego z organizacją i prowadzeniem biznesu.
Zwłaszcza dla nowo powstałych firm ma to ogromne znaczenie. Pozwala zaoszczędzić na kosztach wysokopłatnych ekspertów. I to nie tylko z wąsko wyspecjalizowanej dziedziny jak np. księgowość, podatki czy zarządzanie produkcją ale również uzyskać wsparcie mentora, najczęściej emerytowanego CEO, który poświęca część swojego wolnego czasu na pomoc młodym czy debiutującym na amerykańskim rynku przedsiębiorcom.
Wprowadzane przez SBA ułatwienia, zarówno dla kredytodawców jak i kredytobiorców oraz optymistyczne nastroje w amerykańskiej gospodarce w powiązaniu z zapowiadanymi zmianami redukującymi podatki korporacyjne, sprzyjają inwestycjom i ekspansji spółek mających siedzibę w Delaware.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USARozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne (...)
Utrata ochrony przed odpowiedzialnością za zobowiązania spółki (Inc. i LLC)Zaniedbując wywiązanie się z prostych obowiązków sprawozdawczych i opłacenia podatku na rzecz stanu można pozbawić się całkowicie ochrony na (...)
15 kwietnia mija termin złożenia deklaracji podatkowych od firmZlekceważenie tego obowiązku wiąże się z dotkliwą karą finansową w wysokości $25,000.00.
Jak szybko, skutecznie i korzystnie podnieść wartość firmy?Niska kapitalizacja ujawniona w bilansach małych spółek może być prawdziwym problem. Podstawowy kapitał spółki z o.o. to zaledwie 5.000 złotych, (...)