Czy wiesz, że… spółka Delaware ułatwia emigrację do USA?

Opublikowano: 07.04.2017 r.

Autor: Robert Stiller

Uzyskanie tymczasowych wiz zatrudnieniowych np. L (transfer w ramach firmy międzynarodowej), E-1 (handlowiec traktatowy), L-2 (inwestor traktatowy) daje prawo czasowego pobytu i pracy w U.S.A. z możliwością wystąpienia o status stałego rezydenta (permanent resident) czyli tzw. „zieloną kartę”.

Czy wiesz, że…
spółka prawa stanu Delaware (U.S.A.) pomoże Tobie i Twoim bliskim wyemigrować do U.S.A.?
Właściwe zaprojektowanie struktury biznesowej pomoże właścicielowi spółki amerykańskiej w uzyskaniu jednej z kilku rodzajów tymczasowych wiz zatrudnieniowych np. L (transfer w ramach firmy międzynarodowej), E-1 (handlowiec traktatowy), L-2 (inwestor traktatowy).

Uzyskanie tych wiz daje prawo czasowego pobytu i pracu w USA, z możliwością wystąpienia (z reguły po roku) o status stałego rezydenta (permanent resident) czyli tzw. „zielonej karty”, co z kolei daje prawo do otrzymania obywatelstwa po 5 latach,

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USARozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne (...)
Czy wiesz, że… spółka akcyjna (Inc.) lub LLC pozwoli Ci sprowadzić i eksploatować samochód z USA bez opłacania cła, akcyzy i VAT?W przypadku samochodów zarejestrowanych w stanie Delaware zyskujemy również ograniczona ochronę „fotoradarową” (brak przedniej tablicy rejestracyjnej).
Czy wiesz, że… spółka Delaware ułatwia emigrację do USA?Uzyskanie tymczasowych wiz zatrudnieniowych np. L (transfer w ramach firmy międzynarodowej), E-1 (handlowiec traktatowy), L-2 (inwestor (...)
Co zrobić z trupem? Jak uniknąć odpowiedzialności za niezłożenie sprawozdań z działalności?Niewywiązanie się z tego obowiązku grozi karami grzywny a nawet sprawą karną z obu stron. Szczególnie agresywne potrafią być urzędy skarbowe (...)