Corporate Kit i pieczęć. Czy to mi jest potrzebne?

Opublikowano: 05.07.2015 r.

Autor: Bogusław Cesarz

Często kupujemy rzeczy, które do niczego nam nie są potrzebne. Czy kosztowny entourage w postaci pakietu korporacyjnego jest nam potrzebny?

Nie! I na tym można by poprzestać, ale byłby to najkrótszy artykuł świata. I być może pozostawił bez odpowiedzi pytania w rodzaju „Dlaczego?”

Więc po kolei.

W skład tak zwanego zestawu Corporate Kit & Seal z reguły wchodzą:

  • ładny segregator, najczęściej z tłoczoną na złoto nazwą spółki,
  • pieczęć wytłaczająca (embossing seal) do dokumentów firmowych np. certyfikatów udziałowych czy dokumentów akcji; pieczęć w swej treści zawiera nazwę spółki, nazwę stanu w którym spółka jest zarejestrowana oraz datę rejestracji; posiadanie pieczęci nie jest wymagane prawem, choć może się przydać do potwierdzenia dokumentów akcji, jeśli planujemy ich sprzedaż,
  • standardowe, podstawowe dokumenty wewnętrzne spółki, regulujące jej ustrój, takie jak:
    – czyste blankiety dokumentów akcji (odcinków zbiorowych) dla spółek akcyjnych lub świadectw udziałowych dla spółek LLC,
    – księga udziałów/akcji.

Wszystkie te dokumenty przygotuje dla Ciebie Twój doradca. Nie ma potrzeby kupowania za ciężkie pieniądze 30 kartek papieru.

Firmy zajmujące się zakładaniem spółek oferują takie gadżety bo stanowi to dodatkowy, wysokomarżowy przychód. Bądź jako dodatkową usługę, bądź jako ekskluzywne w zamierzeniu wypełnienie pakietu, którego cena wymaga takiego, kosztownego, choć zbędnego, uzasadnienia.

Firmy doradcze zajmujące się kompleksową obsługą klientów odradzają ponoszenie wydatków, które są bezproduktywne i zbędne.

Rekomendacja:
Jeśli nie masz przycisku do papieru – zamów sobie pieczęć.

Jeśli masz – poproś sekretarkę by przyniosła Ci segregator kupiony za 7 złotych i tam włóż dokumentację spółki.

Właśnie zaoszczędziłeś 150 dolarów.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USARozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne (...)
Czy likwidacja spółki LLC to dobry pomysł?Podjęta pochopnie decyzja o likwidacji spółki może zrujnować nam życie. Zanim ją zlikwidujemy powinniśmy dokładnie przeanalizować wynikające z (...)
FATCA i CRS. Instrukcja wypełnienia dla spółki Delaware LLC.W związku z wątpliwościami co do sposobu wypełnienia deklaracji FATCA i CRS, przedstawiamy na przykładzie formularza ING Bank Śląski, sposób jego (...)
Czy wiesz, że… spółkę akcyjną (Inc.) z kapitałem akcyjnym 4,0 mln zł możesz założyć tego samego dnia już za 5 tys. zł?Rejestracja spółki akcyjnej prawa ppolskiego to istny koszmar. Taką spółkę w USA zarejestrujesz jednego dnia za 5.000,- złotych.