Czy wiesz, że… spółka LLC uchroni Twoją firmę przed konfiskatą majątku?

Opublikowano: 29.04.2017 r.

Autor: Robert Stiller

Przeniesienie głównych aktywów do spółki zagranicznej, w tym udziałów w polskim biznesie, skutecznie eliminuje, a przynajmniej znacznie ogranicza, zagrożenie konfiskatą mienia.

Czy wiesz, że…

spółka prawa stanu Delaware (U.S.A.) uchroni Twoją firmę przed konfiskatą?

Przygotowana przez rząd, uchwalona przez Sejm i podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa o konfiskacie rozszerzonej stanowi śmiertelne zagrożenie dla Twojej firmy.

Wobec niekończących się potrzeb finansowych lewicowego rządu oraz niedających rękojmi sprawiedliwych wyroków sądów powszechnych (co potwierdzają nawet aktualnie rządzący) jest oczywiste, że ustawa ta to narzędzie do zorganizowanego rabunku prywatnej własności.

Przerzucenie dowodu niewinności na oskarżonego łamiąc zasadę domniemania niewinności, prewencyjna blokada dysponowania majątkiem (prewencyjne zamrożenie) czy możliwość orzeczenia przepadku przedsiębiorstwa nawet w sytuacji, gdy sprawcą przestępstwa (lub „przestępstwa”) nie był jego właściciel, rujnuje filary państwa prawa i stawia przedsiębiorcę w roli bezbronnej ofiary rządu.

Szczęśliwie, ustawa ta wymierzona jest głównie we własnych obywateli – osoby fizyczne będące właścicielami małych i średnich przedsiębiorstw.

Jednym ze sposobów ochrony majątku przed rozbójniczym prawem jest jego „internacjonalizacja”. Przeniesienie głównych aktywów do spółki zagranicznej, w tym udziałów w polskim biznesie, skutecznie eliminuje, a przynajmniej znacznie ogranicza, zagrożenie konfiskatą mienia.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USARozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne (...)
Oferta „Pośrednik w Delaware”. Czy to działa?Niekompetencja, niewiedza, w końcu zabobon. Doskonały instrument prowadzenia biznesu jakim jest delawarska spółka LLC może stanowić ogromne (...)
Jak skorzystać z pomocy Small Business Administration?Small Business Administration zapewnia znaczące wsparcie finansowe i eksperckie dla małego biznesu.
Czy wiesz, że… spółki z Delaware nie muszą składać sprawozdania finansowego do rejestru?Spółki zarejestrowane w Delaware, nawet akcyjne, nie muszą składać sprawozdań finansowych w rejestrze. Konkurencja nie dostanie prezentu.