Najpierw biznes, potem biznesmen. Emigracja do USA

Opublikowano: 07.04.2017 r.

Autor: Robert Stiller

Prowadzenie bzinesu w USA to również doskonała ścieżka do uzyskania zielonej karty.

Czy wiesz, że…
spółka prawa stanu DELAWARE (U.S.A.) pomoże Tobie i Twoim bliskim wyemigrować do U.S.A.?

Właściwe zaprojektowanie struktury biznesowej pomoże właścicielowi spółki amerykańskiej w uzyskaniu jednej z kilku rodzajów tymczasowych wiz zatrudnieniowych np. L (transfer w ramach firmy międzynarodowej), E-1 (handlowiec traktatowy), L-2 (inwestor traktatowy).
Uzyskanie tych wiz daje prawo czasowego pobytu i pracy w U.S.A. z możliwością wystąpienia (z reguły po roku) o status stałego rezydenta (permanent resident) czyli tzw. „zielonej karty”, co z kolei daje prawo do otrzymania obywatelstwa po 5 latach.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USARozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne (...)
Czy wiesz, że… spółka LLC uchroni Twoją firmę przed konfiskatą majątku?Przeniesienie głównych aktywów do spółki zagranicznej, w tym udziałów w polskim biznesie, skutecznie eliminuje, a przynajmniej znacznie (...)
Nie płać pod stołem!Spółka LLC prawa stanu Delaware jest doskonałym narzędziem pozwalającym na wypłacanie motywacyjnej części wynagrodzenia z pominięciem obowiązków (...)
SS-4 (wniosek o nadanie numeru EIN) – instrukcja wypełnieniaPoradnik jak poprawnie wypełnić formularz SS-4 dla spółki LLC (disregarded entity), będącej własnością zagranicznego inwestora.