285.000 spółek pod jednym adresem

Opublikowano: 04.04.2017 r.

Autor: Robert Stiller

Pojęcie "spółka z Delaware" potrafi rozpalić umysły domorosłych ekspertów do czerwoności. Ile w tych teoriach prawdy?

1209 North Orange Street, Wilmington, Delaware

1209 North Orange Street, Wilmington, Delaware.
285.000 spółek pod jednym adresem.

Dwie przecznice na północ od centralnego placu Wilmington – Rodney Square oraz słynnego DuPont Hotel znajduje się niepozorny, dwukondygnacyjny budynek. Jest on siedzibą dla ponad 285.000 spółek zarejestrowanych w stanie Delaware. To „najtłoczniejszy” adres na świecie. Zajmujący drugą pozycję, Ugland House na Kajmanach, mieści na swoich 5 kondygnacjach ledwo 18.000 spółek.
Spokojnie. Jeśli ktoś upatruje w tym megaprzekrętu to musi mieć umysłowość polskiego urzędnika.
Pod tym adresem znajduje się, i Walmart, i Apple, i Coca Cola. I spółki Billa Clintona i jego żony Hillary Clinton.
To tu miały siedziby spółki obu sztabów wyborczych w 2016 roku. Zarówno Donalda Trumpa jak i Hillary Clinton. Dzieliło ich wszystko, łączył adres siedziby w Delaware.
Zawsze mogą Państwo do nich dołączyć. 🙂 W czym, z przyjemnością, Państwu pomożemy.
A inspiracją do przedstawienia tej krótkiej historii była opowieść usłyszana podczas dzisiejszego lunchu od koleżanki kierującej małym sklepem internetowym sprzedającym używane winyle i płyty CD.
Otóż na jednym z forów „winylowych” została zdemaskowana przez tamtejszych „ekspertów” od „struktur holdingowych” jako międzynarodowy szachraj, ponieważ firma ma siedzibę w Delaware!
Uśmialiśmy się jak nigdy. Ponoć Panowie doszli do przekonania, „że nie o winyle tu chodzi”. Znamy różne używki od których może zakręcić się w głowie. Ale żeby od starej, dobrej, czarnej płyty? Zmniejszyć obroty panowie! Nawet 33 i 1/3 do dla was za dużo!
A na zdjęciu słynny budynek w pięknym, kwietniowym słońcu.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USARozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne (...)
Imigracja biznesowa w zasięgu ręki (i portfela)Jak niewiele potrzeba, by z biznesowego piekła, jakim jest Polska, przenieść się do normalności.
Co zrobić z trupem? Jak uniknąć odpowiedzialności za niezłożenie sprawozdań z działalności?Niewywiązanie się z tego obowiązku grozi karami grzywny a nawet sprawą karną z obu stron. Szczególnie agresywne potrafią być urzędy skarbowe (...)
Inwigilacja kont bankowych. Jak się chronić przed ministerialnym intruzem?Szyte na miarę strategie dywersyfikujące ryzyko biznesowe, spółki akcyjne i LLC w bezpiecznej i stabilnej jurysdykcji, doradztwo na fundamencie (...)