Czy wiesz, że… spółka akcyjna (Inc.) lub LLC pozwoli Ci sprowadzić i eksploatować samochód z USA bez opłacania cła, akcyzy i VAT?

Opublikowano: 25.03.2017 r.

Autor: Robert Stiller

W przypadku samochodów zarejestrowanych w stanie Delaware zyskujemy również ograniczona ochronę „fotoradarową” (brak przedniej tablicy rejestracyjnej).

Czy wiesz, że…
Spółka akcyjna (Inc.) lub LLC prawa stanu Delaware (U.S.A.) pozwoli Ci
sprowadzić i eksploatować samochód z USA bez opłacania cła, akcyzy i podatku VAT?
Zakupiony i zarejestrowany na spółkę w stanie Delaware samochód można sprowadzić czasowo do Europy w celu wykorzystywania go przez menedżerów spółki.
Pozwala to uniknąć wysokich opłat z tytułu cła (10%), akcyzy (18,6% od pojazdów o pojemności silnika pow. 2.0L, choć w 2017 roku, ponoć, mają obowiązywać nowe stawki) oraz VAT (23%).
Unikamy również kosztownych przeróbek dostosowujących pojazd do polskich przepisów.
W przypadku samochodów zarejestrowanych w stanie Delaware zyskujemy również ograniczona ochronę „fotoradarową” (brak przedniej tablicy rejestracyjnej).
Po kilku latach eksploatacji samochód możemy odkupić od naszej amerykańskiej spółki za o wiele niższą cenę, będącą wtedy podstawą opodatkowania.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jak w ciągu jednego dnia przenieść firmę do USARozwiązanie, które wydaje się być abstrakcją, w najlepszym razie rozwiązaniem stosowanym przez duże korporacje, w rzeczywistości jest dostępne (...)
Delaware jak dwa Londyny…Przedsiębiorców posiadających spółki na wyspach brytyjskich, wobec nieuchronnego „brexitu”, zapraszamy do przeprowadzki do Delaware.
285.000 spółek pod jednym adresemPojęcie "spółka z Delaware" potrafi rozpalić umysły domorosłych ekspertów do czerwoności. Ile w tych teoriach prawdy?
Inwigilacja kont bankowych. Jak się chronić przed ministerialnym intruzem?Szyte na miarę strategie dywersyfikujące ryzyko biznesowe, spółki akcyjne i LLC w bezpiecznej i stabilnej jurysdykcji, doradztwo na fundamencie (...)